![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12016210
*
nr 1201 6210
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 98x127 cm
Kondition: skadad duk
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2018
kl 18:18:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 19:10:01
1
300 kr
3/9 17:21:57
2
350 kr
3/9 18:00:26
1
450 kr
3/9 18:13:21
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor
-
6138 Färglitografi
Helmut Mantel (1925-1979), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:11
*
Helmut Mantel
Kondition: skadad duk
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
nr 1201 6210
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 98x127 cm
Kondition: skadad duk
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 19:10:01 | 1 | 300 kr |
3/9 17:21:57 | 2 | 350 kr |
3/9 18:00:26 | 1 | 450 kr |
3/9 18:13:21 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.Läs mer om Helmut Mantel
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor
-
6138 Färglitografi
Helmut Mantel (1925-1979), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:11